Biovita Kompost Ogrodowy BIO 40l.

16,00 zł

Właściwości kompostu BIO: 

  • użyźnia i poprawia zasobność gleby w materię organiczną
  •  zwiększa zdolność magazynowania wody
  •  może być stosowany na wszystkich rodzajach gleb
  •  dostarcza składniki pokarmowe i pożyteczne dla roślin mikroorganizmy
  •  polecany wszystkim ogrodnikom ceniącym ekologiczny sposób upraw, zgodny z rozporządzeniem WE 834/2007

Share
Oferowany Kompost Ogrodowy jest naturalnym wyprodukowanym w ekologiczny sposób środkiem poprawiającym właściwości gleby.

Otrzymywany jest w ściśle kontrolowanym procesie technologicznym z wysokiej jakości frakcji organicznych pochodzących z naturalnych źródeł.

Dawki, sposób i terminy stosowania:

ROŚLINY OZDOBNE (klomby, zieleńce, kwietniki, rabaty)
Wczesną wiosną na uprzednio przygotowaną glebę należy rozsypać środek w dawce 2-3l/m2 (1,5-2kg/m2), a następnie wymieszać z glebą na głębokość ok 15 cm za pomocą narzędzi uprawowych, po czym dokładnie wyrównać powierzchnię. W tak przygotowaną glebę sadzić rozsadę roślin rabatowych.

ROŚLINY WARZYWNE
Na uprzednio oczyszczoną z chwastów i spulchnioną glebę należy rozsypać środek równomiernie na całej powierzchni w ilości 2-3 l /m2 w zależności od uprawianego gatunku, a następnie wymieszać go z glebą na głębokość ok 15 cm za pomocą narzędzi uprawowych. W tak przygotowana glebę wysiewać nasiona lub sadzić rozsadę warzyw. W uprawach pod osłonami (tunele foliowe) dawkę środka można zwiększyć (2,5-3,5 l/m2).

TRAWNIKI
Pod zakładanie trawników najlepiej stosować wiosną lub późnym latem. Na glebę przeznaczoną do założenia trawnika należy rozłożyć równomiernie środek w ilości 3-4 l/ m2 (2-2,5 kg/m2). Następnie wymieszać z wierzchnią warstwą gleby glebogryzarką lub innymi narzędziami, wyrównać i siać trawę.

ROŚLINY SADOWNICZE
Przed posadzeniem sadu/plantacji , rozrzucić równomiernie środek poprawiający właściwości gleby na powierzchnię pola w dawce do 30 ton na ha i wymieszać z powierzchnią gleby za pomocą narzędzi uprawowych. Najlepiej kompost stosować pod przedplon. W sadzie/plantacji (z wyjątkiem truskawki) środek rozrzucić wczesną wiosną (przed ruszeniem wegetacji), wokół drzew/krzewów. W dawce do 15kg na 10 m2, unikając jego kontaktu z rośliną.

ROŚLINY DONICZKOWE I BALKONOWE
Kompost dokładnie wymieszać z innym podłożem w proporcji 1 część kompostu i 4 części podłoża

Interesuję cię zakup większej ilości towaru? Zawsze warto zadzwonić. Zapraszamy do kontaktu.

Polecane

Fioletowy Ekogroszek 27MJ 1000kg. Fioletowy Ekogroszek 27MJ 1000kg. JAKOŚĆ CENA
975,00 zł
Zielony Ekogroszek  24MJ 1000kg. Zielony Ekogroszek 24MJ 1000kg. JAKOŚĆ CENA
825,00 zł
Niebieski Ekogroszek 26MJ 1000kg. Niebieski Ekogroszek 26MJ 1000kg. JAKOŚĆ CENA
925,00 zł